Piaskowanie – sodowanie

Zadzwoń i umów się na piaskowanie lub sodowanie

Niezawodność i doświadczenie

Oferujemy Państwu czyszczenie wszelkich powierzchni poprzez sodowanie oraz piaskowanie.

Czyścimy wszelkiego rodzaju zabrudzenia:
– lakiery samochodowe
– rdzę
– farby proszkowe, poliuretanowe
– farby olejne, akrylowe, ftalowe
– zanieczyszczenia przemysłowe
– graffiti
– oferujemy również renowację karoserii, podwozi oraz wnętrz pojazdów.

Felga częściowo wypiaskowana
Maszyna do sodowania - piaskowania

Samowystarczalne oczyszczarki SodaBlast Systems

Do pracy wykorzystujemy oryginalne maszyny SodaBlast Systems. Ich nowatorska technologia o wyrzucie czyściwa do 965km/h (3x większym od standardowej piaskarki), zapewnia najwyższą wydajność pracy. SB-500 TRAILER mobilna maszyna, dzięki czemu usługę możemy wykonać w miejscu wskazanym przez Klienta jak również w siedzibie firmy. Użycie maszyn SodaBlast Systems oznacza bardzo małe zapylenie w środowisku pracy, niezawodność oraz możliwość pracy nawet zimą i w deszczu.

Piaskowanie

Piaskowanie zostało opatentowane w 1870 roku przez Benjamina Chew Tilghmana. Jest to proces, który polega na czyszczeniu dowolnej powierzchni ścierniwem w strumieniu powietrza lub cieczy. Strumień, który powstaje w ten sposób uderza z dużą szybkością o powierzchnię, rozbija się i usuwa śniedź, rdzę, osad oraz inne zanieczyszczenia. Piaskowana powierzchnia jest szorstka w stopniu umożliwiającym malowanie. W przeciwieństwie do szlifowania, piaskowanie daje płaską powierzchnię oraz umożliwia oczyszczenie trudno dostępnych zakrzywień oraz rogów.

Do piaskowania stosuje się różne materiały ścierne, m.in.:
– piasek,
– szkło,
– drobny żwir.

Left ImageRight Image
Left ImageRight Image

Sodowanie

Sodowanie jest to bardzo dobra alternatywa do piaskowania. Jest to technologia, która powstała w USA w latach 80 XX wieku. Czyściwem, jak sama nazwa wskazuje jest soda oczyszczona (NaHC03). Jest ona rozpuszczalna w wodzie, biodegradowalna oraz całkowicie bezpieczna dla środowiska i człowieka. Sodowanie może odbywać się w otoczce wodnej lub na sucho. Sodowanie może być wykonywane na praktycznie każdej powierzchni i każdej branży. Sodowaniu można poddać m. in. metal, aluminium (np. karoseria samochodowa, felgi), drewno (np. elewacje domów drewnianych, altany, meble), beton (np. kostka brukowa), kamień oraz szkło, a także elementy z tworzyw sztucznych i plastiku. Stosowane jest w budownictwie, motoryzacji, przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Czyszczenie przy pomocy sody jest zupełnie bezpiecznie dla czyszczonej powierzchni, a jednocześnie może usunąć praktycznie każdy rodzaj zabrudzenia. Nie trzeba dodatkowo zabezpieczać elementów wokół czyszczonego miejsca. Sodowanie nazywane jest metodą bezinwazyjną. Sodowaniu można poddać nawet zabytki, antyki jak i przedmioty muzealnicze.

Różnice pomiędzy piaskowaniem, a sodowaniem

Piaskowanie jest bardzo popularne, trzeba zabezpieczyć elementy, które mogą ulec uszkodzeniu, piaskowanie może uszkodzić czyszczoną powierzchnię, nagrzewa czyszczoną powierzchnię, czyści tylko niektóre zabrudzenia.
Sodowanie nie przegrzewa czyszczonej powierzchni, nie trzeba zabezpieczać czyszczonej powierzchni, czyści praktycznie wszystkie zabrudzenia z każdej powierzchni, czyści bezpyłowo.

Left ImageRight Image
Zapraszamy do kontaktu

Chcesz zapytać o szczegóły oferty bądź spytać o termin? Dzwoń

Telefon: +48 533 203 283

Scroll to Top
preloader